ANASAYFA > Mitsubishi Electric Türkiye, KlimaPlus’ı satın alıyor

Haberler

Mitsubishi Electric Türkiye, KlimaPlus’ı satın alıyor

19.02.2014

Mitsubishi Electric Türkiye, Türkiye klima distribütörü KlimaPlus’ı satın alacağını açıkladı. Bu satın alma ile Türkiye klima pazarındaki varlığını güçlendirmek isteyen Mitsubishi Electric, KlimaPlus’ın hisselerinin tamamına sahip olacak.

Türkiye’nin, klima pazarının yılda %15 oranında büyümesi bekleniyor. Klima pazar talebi, özellikle Inverter-tipi klima ekipmanları açısından bu yılın Ocak ayında yürürlüğe giren yeni enerji düzenlemeleriyle* ivme kazanmaya başladı.

Mitsubishi Electric Yaşam Alanı ve Digital Media Ekipmanları Grup Başkanı Mr. Hiroyuki Umemura konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “10 senedir birlikte çalıştığımız KlimaPlus, Türkiye klima pazarındaki ana distribütörlerden biridir. Güvenilir, kanıtlanmış bir başarı geçmişinin yanı sıra, ileri teknoloji ve yüksek kalitede müşteri hizmetlerine sahiptir. Mitsubishi Electric olarak KlimaPlus’a aramıza hoşgeldin demekten mutluluk duyuyoruz. Pazarda daha da güçlenme hedefimize paralel olarak, KlimaPlus’ın yerel satış bilgilerini bünyemize katmak bizlere önemli bir kazanç sağlayacaktır.”

Geçtiğimiz son bir yılda, Mitsubishi Electric’in Türkiye faaliyetleri dikkate değer bir büyüme gösterdi. Bu yeni satın alma ile klima faaliyetini de mevcut fabrika otomasyon operasyonuna ekleyecek olan Mitsubishi Electric Türkiye, 2015’te yaklaşık 255 Milyon TL’lik ciro hedeflemektedir. Ayrıca, Türkiye’de halihazırda uygulamada olan altyapıyla ilgili diğer aktivitelerin de (uydular, asansörler, yürüyen merdivenler, tren ekipmanı, enerji üretimi vb.) faaliyetlere eklenmesiyle satışların artırılması hedeflenmektedir.

* Erp-Lot10: Havalandırma ekipmanlarının çevreye olan etkisini engellemeyi hedefleyen enerji tasarrufu standartıdır. Avrupa Birliği’nde Ocak 2013’ten itibaren uygulanmaktadır.

Çağrı Merkezi: 444 7 500