Hare klima

Kullanıcı Dostu

Sade Tasarım

HaRe ME kavisli ön yüzü ile kullanıcı dostu ve sade bir tasarıma sahiptir. İç ünitenin genişliği ise küçük ve dar alanlarda da kurulumu mümkün kılar.

Klimalarda enerji tüketimini en aza indirmeyi hedefleyen Avrupa Birliği Standartları, 1 Ocak 2014 itibariyle ülkemizde de yürürlüktedir. Enerji sınıfları “Sezonsal Verimlilik” olarak adlandırılan yeni kriterlere göre A+, A++, A+++ olmak üzere 3 yeni sınıfı daha içerecek şekilde genişletilmiştir.

Daha önce cihazların enerji sınıfları sabit ve tek bir dış ortam sıcaklığındaki değerlere göre belirlenirken, şimdi tüm sezonu kapsayacak şekilde birçok dış ortam sıcaklığı ve inverter teknolojisinin avantajı olan kısmi yüklerdeki koşullar için belirlenmektedir.

 Düşük CO2    Eş Değeri ile Çevreci Teknolojiler

Düşük CO2 Eş Değeri ile Çevreci Teknolojiler 

Küresel ısınmaya karşı daha etkin bir mücadele verebilmeye ve klima cihazlarının çevreyle olan etkileşimlerini azaltmaya yönelik birçok faktör yeni tasarımlarda göz önünde tutulmaktadır.

Mitsubishi Electric yeni teknolojileri ile üretimde kullanılan malzemelerin geri dönüştürülebilir olmasından atıkların azaltılmasına, daha yüksek enerji verimliliğinden cihazların yaşam döngüsü boyunca daha çevreci olmasına kadar birçok noktada sürdürülebilir bir dünyanın desteklenmesine katkıda bulunmaktadır

Ocak 2018 itibariyle Türkiye’de devreye giren F-gaz yönetmeliğinde de tanımlanan, CO2 eş değeri kavramı ön plana çıkmaktadır. Yeni nesil HaRe ME cihazlarda; sessizlik, yüksek sezonsal verim ve konfor özelliklerinin yanı sıra, düşük CO2 eş değeri emisyonları ile küresel ölçekte öncü bir yeşil şirket olma yolunda ilerleyen Mitsubishi Electric, ileri teknolojisini topluma katkıda bulunmak için kullanmaktadır.

Sürdürülebilir büyümenin ön koşulu olan CO2 salınımını azaltmak adına, yeni HaRe ME’de,önceki seriye göre yaklaşık %82 oranında daha düşük CO2 eş değeri emisyonu bulunmaktadır

Yeni Nesil
Çevreci Teknoloji

Sürdürülebilir dünya ve toplum için yeni teknolojiler geliştirmeyi vizyon edinen Mitsubishi Electric tarafından geliştirilen HaRe ME’de çevreci özellikleriyle öne çıkmaktadır. R32 gaz kullanılan HaRe ME’de, küresel ısınma potansiyeli mevcut yaygın soğutucu akışkanlara göre yaklaşık üçte bir oranında düşük bir soğutucu akışkan bulunmaktadır. Ozon inceltme katsayısı sıfır olan bu çevreci soğutucu akışkan; performansı arttırırken, Mitsubishi Electric 2021 Çevre Vizyonu’na bir adım daha yaklaşmıştır. Dünyanın prestijli çevre girişimlerinden Karbon Saydamlık Projesi (Carbon Disclosure Project) bünyesinde iki yıl art arda en üst sınıfa layık görülen Mitsubishi Electric, gerek üretim tesislerinin gerekse ürünlerini alan tüketicilerin çevre hassasiyetlerine önem vermektedir

Wi-Fi Arayüzü (Opsiyonel)

Bulut tabanlı bir çözüm olan MELCloudTM ve opsiyonel arayüz sayesinde kullanıcılar kişisel bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarıyla klimalarını ve klimalarının çalışma durumunu kontrol edebilmektedir. *MSZ-HR60/71 iç ünitelerinde MELCloudTM bağlantısı için Wi-Fi arayüz yerleştirme cebi bulunmaktadır.

Sistem Kontrol Arayüzü (Opsiyonel)

Arayüz üzerinden gönderilecek bir komutla cihaz uzaktan kontrol edilerek kolayca açılıp kapatılabilmektedir. Kullanılan arayüze bağlı olarak, PAR-40MAA gibi kablolu bir uzaktan kumanda bağlanabilir ve M-NET bağlantısı sayesinde merkezi kontrol sağlanabilmektedir.

hayatınız kolaylaştıran özellikler

Mitsubishi Electric Çevre Vizyonu

Sürdürülebilir Dünya ve Toplum için Yenilikçi Teknolojiler

Küresel ölçekte öncü bir yeşil şirket olma yolunda ilerleyen Mitsubishi Electric, ileri teknolojisini topluma katkıda bulunmak için kullanmakta ve dünya genelinde yaşam kalitesini artırmayı hedeflemektedir.

Mitsubishi Electric, çevre yönetimi konusundaki tutumunu ifade eden “Eco Changes” (Eko Değişim) ilkesi çerçevesinde, hem kendi çalışanlarının hem de toplumun eko-bilinç düzeyini artırmak için çalışmakta ve tüm faaliyetlerini bu ilkeye bağlı kalarak sürdürmektedir.

Mitsubishi Electric’in her zaman gelişmeye ve değişmeye olan bağlılığını ifade eden kurumsal sloganı “Changes for the Better” (Daha İyisi İçin Değişim) ile aynı doğrultuda olan “Eko Değişim”, yaşadığımız dünyayı ve çevreyi daha iyi hale getirmek için Mitsubishi Electric’in gösterdiği çabaları temsil etmektedir. Yeniliklerle daha aydınlık bir gelecek yaratmak için çalışan Mitsubishi Electric, geniş yelpazede evler, ofisler, fabrikalar, altyapılar ve hatta uzay için yaptığı işler aracılığıyla sürdürülebilir bir dünyanın desteklenmesine katkıda bulunmaktadır

Japonya’nın ilk büyük ölçekli yüksek saflıkta plastik geri dönüştürme sistemi

Mitsubishi Electric, geri dönüşüme dayalı bir toplum için atık miktarını azaltarak, kaynakları yeniden kullanarak ve başka alanlarda kullanmak üzere geri dönüşüme tabi tutarak sürdürülebilir kaynak döngüleri geliştirmektedir.

Japonya’nın ilk büyük ölçekli, yüksek saflıkta plastik geri dönüştürme sistemini geliştiren Mitsubishi Electric’in ileri teknolojisi ile ömrünü tüketmiş ev aletlerindeki farklı plastik türlerini %99 ya da daha yüksek bir saflıkta ayrıştıran, yeni ürünlerin yapımında kullanılmak üzere geri dönüştürülmüş plastik üretmektedir.

Yeni nesil klima
Yeni nesil klima
Yeni nesil klima
Yeni nesil klima

Yeni endüstri evresinin Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon dünyasındaki yanıtı olan e-F@ctory konsepti ile insanlar ve robotlar dahil tüm yeni nesil ürünler internet aracılığı ile birbirleriyle haberleşebiliyor ve üretim süreçlerini kendi kendine optimize ediyor. HaRe ME üretilirken, üretim süreçleri gerçek kurulum koşulları ile simüle edilerek kalite kontrolden geçiyor ve böylelikle eksiksiz bir şekilde kullanıcılarına ulaşıyor.Sadece MSZ/MUZ-HR25/35/42/50 iç ve dış üniteleri Türkiye’de üretilmektedir.

İç Üniteler için Multi Split Bağlantı

MXZ-HA Serisi, HaRe ME iç üniteler için 3 adede kadar bağlanabilmesiyle dış ünite montaj alanında avantaj sağlar.

dış üniteler
teknik özellikler

*MZX-HA multi dış üniteleriyle MSZ-HR25/35/42/50 iç üniteleri ile bağlanabilir.

profesyonel montaj hizmeti

Profesyonel Montaj Hizmeti

Seçilen klimanızın montajı, eğitimli, deneyimli ve uzman kadroya sahip profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Kalite standartlarımız gereği düzenli olarak eğitime tabi tutulan ekiplerimiz, montaj hizmetini teknik standartlara uygun olarak, doğru bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ürünlerinin teknolojisi, güvenilirliği ve kalitesinin yanındasatış sonrası hizmetlerini de her geçen gün geliştiren Mitsubishi Electric onarım ve devreye alma hizmetlerini bilgisayar destekli olarak da verebilmektedir.

Yaptığımız işe müşterimizin gözü ile bakıyor ve daha iyisine ulaşmak için hizmet kalitemizi sürekli geliştiriyoruz.